Ahoj všichni.

Pohody pohovky jsme si dnes moc neužili a budíček v 5:30 místního času nám dal jasně najevo, že sice máme dovolenou, ale žádné válení a jedeme objevovat další krásy Walesu a Anglie.

Míra nás vyvezl do města zvaného Llandudno, nad kterým dominuje vápencový útvar Great Orme. Na to, že se jedná o přímořské letovisko bylo v brzkých ranních hodinách všude ticho a nepotkali jsme ani živáčka. Pohled na spící město a 700 metrů dlouhé molo z roku 1877 nám celkem stačilo a pokračovali jsme okružní cestou až do Snowdonie (Waleského národního parku).

Molo u Llandudna
Pohled z Great Orme
Hotel na tom správném místě

Přejeli jsme Betws-y-coed a pod nejvyšší horou Walesu - YrWyddfa jsme postavili anténu a s krásným výhleden se chystali na vysílání z GWFF-074. Pro ostatní turisty sledující Snowdonské pohoří byl i náš vertikál kuriozitou a tak se množili dotazy co tam chytáme tím prutem. Nakonec jsme ale byli odhaleni Australským kolegou HAMem, jehož manželka se rozčilovala, že se díky těmto poznávacím znamením nemůžeme přehlédnout :)

Vjezd do Snowdonie
Silnice, nesilnice...
Postaveno, můžeme vysílat..
Objeveno při lovení signálu náhodou..

Pustili jsme se tedy do vysílání, chvíli to trvalo, ale už jsme psali první, druhé, třetí spojení... Radovali jsme se, že to chodí, v Americe za 55, zmínka o nás byla i DX clusteru a Martin dělal jedno QSO za druhým. Když už jsme měli 35 spojení, jako na potvoru nás začala zlobit baterie... Co teď.. Náhradní je v Radiovoze, který stojí na pevném stanovišti a tak jsme začali improvizovat. Z protiváh Martin vyrobil kabely, kterým jsme propojili autobaterii a baterii z které jsme vysílali, propojení napřímo byl problém. Zapínáme stanici, funguje to. Aby toho nebylo málo, frekvence nešla doladit. Celé napojení a úpravy nám trvaly cca 30 min, ale za tu dobu se místní podmínky natolik změnili, že jsme si při dalších výzvách ani neškrtli a tak se nám tuto FF aktivovat nepodařilo :(

Odpoledne jsme ještě vyrazili na nákupy, aby jsme nepřijeli domů úplně s prázdnou a večer, než usedneme k vysílačkám, ještě procházka kolem kanálů a návštěva místního pubu. Závěrem pár spojení, odeslání několika obrázků přes SSTV a zítra se v dopoledních hodinách vydáváme na cestu zpátky....

Úlovky z procházky..
Prý je to dobré :)
Asi mu to vysílá :D

Tak zase zítra...