Tak zase ahoj.

Náš desátý den nám výrazně naboural plány. Ráno jsme Daníkovi sbalili stan doslova had hlavou, protože nás čekal dlouhý přejezd směrem na  Holy head, rychlá snídaně na odpočívadle u Loch Lomond a hurá směr na dálnici. Jako na potvoru kousek za Glasgow na dálnici nehoda a čekala nás několikakilometrová kolona. Po dvou hodinách popojíždějí jsme se dostali ke sjezdu, dálnice kompletně uzavřená a na sjezdu směrem nejbližší město to poskakovalo úplně stejně. U našeho Radioama vozu se začala okamžitě zvyšovat spotřeba a tak jsme doskákali alespoň do města Lanark, kde jsme díky dobrým místním duším objevili The Clydesdale Inn a dali jsme si typickou večeři - Fish and chips. Bez toho se návštěva Anglie prostě neobejde. (Hurá, vařič zůstal pro tentokráte nevybalen :) )

Kolony i ve městě byly směrem na dálnici pořád stejné, ubytovali jsme se proto v místním kempu u řeky, kde jsme konečně vyzkoušeli repelent na midges a nesežrali nás za živa.

Funguje a příjemně voní
Na midges jsme byli opravdu připravení :)

Po postavení antény jsme zjistili, že nejsme na nejvhodnějším místě k vysílání a po zdolání lahve Jacka Danielse náš desátý den, stále v dobré náladě, skončil.