Ahoj všichni.

Dnešní ranní probuzení do teplého, slunečného dne s naprostým bezvětřím nás přiměl k tomu, abychom si udělali alespoň částečně rekonvalesčenční dopoledne, nasbírali síly  a připravili se na naše další putování směrem ze Skotska do Walesu a níže do Anglie.

Relax u Inverness

Po obědě jsme tedy odpočatí a s naimpregnovanými botami (velké díky Martinovi :) ) vyrazili směrem naše další FF s číslem GM FF 075 Loch Ruthven. Silnicí širokou tak na jedno auto jsme dorazili mezi vřesoviště a kopce, kde bylo malé parkoviště a po cca 300 m chůze jsme stáli na nádherné písčité pláži a bylo jasné, odkud budeme vysílat. Baterky do batohu, batohy nasadit a obsadili jsme slunečnou pláž pro AMA účely :) Samozřejmě se nedalo odolat a proběhlo i koupání, alespoň po kotníky, protože voda byla sice průzračná, ale zatraceně ledová.

 
První pohledy na Loch Ruthven

Týmová pohodička
AMA Okupovaná pláž
Vertikál..
Martin s Daníkem + klíšťata
Je tu vážně krásně
Když je sluníčka málo...
Když už je sluníčka hodně :)

Co čert nechtěl, krásné místo, opalovačka, výzva FF, protiváha ve vodě, ale ať se kluci snažili sebevíc, podařilo se nám pouhých 5 spojení. Uznejte, že vzdát jsme to nemohli a přesunuli jsme se blíže k parkovišti, kde se nám za svitu zapadajícího sluníčka a zvuku ,,pajlapu,, nakonec podařilo FF aktivovat.

Přesun na druhé vysílací stanoviště
Máme to :)

S dobrou náladou jsme se vydali vstřic dalšímu jezeru, tentokráte Loch Ness. Už samotnou cestou jsme si užívali krásy Skotských kopců a oveček, které byly na kopci, palouku, ve strouze u silnice, v silnici, no prostě všude. Po příjezdu do městečka Fort Augustus nám nezbylo nic jiného, než najít místo, kudy se k vodě dostaneme, aby Daník mohl splnit slib své mamince - vykoupat se s ,,Lochneskou,,.  Moc se nepředvedl, vlezl tam sotva po kotníky a to byla také jediné živé stvoření, které jsme v Loch Ness viděli :)

Už i samotná cesta stála za to
Loch Ness
Loch man
Kotvící plachetnice.. na dně? Proč ne..:D

Jelikož bylo kolem 22:00 místního času (naštěstí pořád světlo), tak jsme se vydali na další přesun. Plán byl jasný, Za Fort William najdeme kemp. Opět kolem jezer se kolem nás začaly kopce trošku zvyšovat a u místa Commando monument Scotland se nám naskytl pohled na zasněžené vrcholky místních hor. V plánu naší expedice byl i výstup na nejvyšší horu Skotska - Ben Nevis a z něj vysílat ,,Sotu,,. Jak jsme tak pozorovali zasněžené vrcholky, celkem rychle nám došlo, že ten nejvyšší je právě ten, na který se chceme vydrápat a po malé poradě jsme to i z časových důvodů zavrhli. Tím se všem, kdo s námi chtěl udělat toto spojení omlouváme.

Commando monument Scotland
Commando II. a pohled na Ben Nevis

Z jedné strany Ben Nevis, z druhé moře si to svištíme Fort Williamem do kempu u horského hotelu. Prý se dá postavit stan u řeky. Hotel jsme našli, řeku také, nikde nikdo, ale volný prostor okupovali pouze místní nebojácné srnky a ty vypadaly, že se svého místa nevzdají. Další kemp nás pobavil ještě více. Sedačková lanovka, velký lyžařský ski resort, 00:30 hod, opět nikde nikdo a prostor na stan žádný. Kolem druhé hodiny ranní jsme konečně našli kemp v civilizaci a to je pro dnešek naše finále :)