23:00 UTC

Ráno jsme zamířili k trajektu který nás i naložené nákladní vozy pěkně pohoual, ale nakonec jsme stanuli suchou nohou na Orkney Island - konečně :D Vítr fouká, téměř neprší, ale sluníčko se nezdá a opaluje pořádně.

Pozdrav z trajektu

Projeli jsme si část ostrovů, okoukli Churchillovi hráze,Itaian Chapel Scapa Flow,hlavní měto Kirkwall kde jsme navštívili místí TESCO a LIDL a ubytovali jsme se v kempu na konci města Stromness (APRS stále nejde).

Jeden z pohledů na Scapa flow
The Italian Chapel, kterou zbudovali Italští váleční zajatci, během II.Světové války.
The Italian Chapel

Do města nás vedla navigace, díky které jsme si město ke kempu projeli krásnou historickou uličkou, něco jako u nás Zlatou uličkou. Krásný pohled, alle místní z toho asi zrovna radost neměli :)

Kemp je opět hned u moře a tak jsme vyrazili s prutem v ruce a nadějí na úlovek. A povedlo se - mistr Dan nám předvedl své umění :DRybka - losos skončila hnedle na grilu a ta chuť byla famózní!! Docela si užíváme, že je tu dlouho světlo (no čelovky jsme ještě nevytáhli) a tak můžeme fungovat jako třeba teď, do půlnoci místnígo času celkem bez problémů.

První úlovek :)

Dobrou a 73 K+D+M

Poku nás chcete kontaktovat,naše emailová adresa je : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.