23:00 UTC

Ahoj všichni.

Máme za sebou pátý den expedice, který byl jak po cestovatelské stránce, tak po vysílací parádní.

V dopoledních hodinách jsme vyrazili z kempu ve městě Inverness směrem na Tain, kde jsme navštívili místní hřbitov, na kterém jsou pochování naši letci, kteří bojovali v II. světové válce a padli na Hoyi, což je jeden z ostrovů Orkneyí. (přesné místo letecké nehody se též chystáme navštívit).

 

Hřbitov

Dále jsme pokračovali podél pobřeží do města St. John O'Groad, kde jsme se ubytovali zhruba 15 m od moře a vyrazili směr Dunnet Head, kde bylo naším cílem aktivovat GMFF 076, což se nám také podařilo a děkujeme všem stanicím, kteří s námi navázaly spojení. Celkem jsme nasbírali zhruba 80 QSO. Místo nás naprosto uchvátilo, výhled jsme měli přímo na Orkneyské ostrovy, na útesy rozrážející mořské vlny a dominantou byl místní maják.

 

Martin a výhled na Orkney Island
Daník
Výhled z Dunnet Head

 

Ptačí hnízda
Vysílací stanoviště na Dannet Head

V přístavu na cestě zpět jsme si ještě zarybařili, bohužel bez úspěchu, takže jsem zase musela vařit polévku :).

V kempu jsme postavili vertikál a momentálně z ,,relativního tepla,, stanu posloucháme provoz na KV.

Jedna místní zajímavost, slunce tu zapadá až kolem půlnoci místního času. Teplota je právě kolem 8°C, přes den chvílemi slunečno a 12°C a nebo dešťové přeháňky - zvykáme si :)

 

Se signálem APRS je to tu stál slabé, nedaří se nám odeslat poloha, snad zítra, kdy nás čeká v ranních hodinách trajekt na Orkneyské ostrovy.

Zatím ahoj a 73, K+D+M