14:00 UTC

Ahoj všichni.

Dopoledne jsme se věnovali přejezdu po náročné noci, kterou jsme strávili zkroucení v autě a jeden z cílů pro dnešek byl Holy Island. Cesta na ostrov je povolená pouze v předem stanovených hodinách, kdy příliv nezaplaví jedinou silnici, která k ostrovu vede. Tentokráte jsme se do povoleného časového prostoru vešli, ale jak můžete na fotkách vidět, máme prostě na vodu štěstí.

Cesta směrek k Holy Island
Cesta směrem k Holy Island
Mokrá cesta na Holy Island

Na ostrově, protože je to i GFF, jsme měli v plánu vysílat, ale po příjezdu jsme vyhodnotili situaci tak, že díky povětrnostním podmínkách není možné téměř ani vyndat stožár z auta, natož ho postavit. Ani kotvení by nepomohlo. Jako celá posádka jsme se shodli na tom, že jsme tak silný vítr ještě nezažili a šli jsme se po ostrově raději jen projít.

 

První fotky na ostrově
Sem míříme
HAM group :)
Voda? Bude :)
Nemohi jsme se nabažit
Máte doma něco podobného? Jak solitér dobrý :)
Dominanta Holy Islandu

 

West Front - pozůstatky
Odeslat polohu přes APRS bylo nemožné, ale snaha byla
Všude to foukalo uplně stejně, i na nejvyšším bodě ostrova
Vyfoukaní, ale nálada opravdu stále dobrá :)
Zhruba 1300 let stará stavba

Pokud někdy do těchto končin budete mít cestu, doporučujeme se sem zajet podívat, je to parádní zážitek.

Teď se přesouváme přes Edinburg do Fort William, kde se ubytujeme v kempu, rádi bychom vyrazili k moři pokusit se chytit si večeři a natáhneme antény, ať můžeme vysílat po setmění i jinak, než jen /m.

Prozatím ahoooj již ze Skotska, kde nás provází stále slunečné počasí :)

 21:00 UTC

Ahoj všichni. Kdo nás sledujete i na APRS, ve Skotsku pokrytí není nejlepší, ale dáváme na vědomí, že jsme v pořádku v kempu v Inverness. Prozatím žádné ztráty na živovotech, pouze jedno místní klíště zkoušelo českou krev.

Postavili jsme vertikál, k večeři nakonec nebyla ryba, neboť jsme museli trošičku změnit plány, ale jakmile dopijeme čas s rumem, pustíme se do vysílání. CCA v 22:OO UTC.

Bydlíme
:)
Pohled od stanu na moře