14:30 UTC

Ahoj.Máme tu další den a k našemu milému překvapení opět slunečný. Včera jsme před spaním vyzkoušeli dva druhy místního Cideru, ráno nás sice probudila dešťová přeháňka,lehké krupobití a bouřka, ale za cca hodinku se nám mračna umoudřila a vyrazili jsme na tradiční English breakfast. Vypadá to, že ani na večeři místo mít nebudeme :)

Tradiční English breakfast

 

Momentálně jsme na cestě na zhruba pětikilometrový výběžek do moře zvaný Spurn point, kde bychom rádi aktivovali GFF111. Vysílat budeme kolem 16:00 UTC.

21:00 UTC

Příjezd ke Spurn pointu nám udělal trošku čáru přes rozpočet. Počítali jsme se silnicí až téměř k majáku, ale nakonec jsme sbalili batohy, baterky, vysílačku a vyrážíme se sluníčkem v zádech na cca 5 km dlouhý poloostrov (v tu dobu to ještě poloostrov byl).

 

Náš cíl - maják v pozadí

Se skvělou náladou a svižným tempem jsme míjeli cedule s textem ,,Ujistili jste se, že máte dost času na návrat?,, Při přílivu je údajně cesta zaplavená, zákaz vstupu do vody. Nijak zvlášť jsme si cedulí nevšímali a uháněli po pláži na špici. (Až později jsme zjistili, že jsme jim měli věnovat větší pozornost)

 

Jedna z několika ,,Warning,, cedulí
Jdeme směr maják

 

Konečně místo, kde stavíme stožár, kotvíme a usedáme do závětří aktivovat naší druhou GFF. Po dvou hodinách výzev máme pouze 4 spojení, ostuda. Kolem 18:00 UTC to prostě nechodilo, rušení 9+ a zvedající se příliv nás začínal lehce znervózňovat.

 

Nakonec to vzdáváme, balíme a máme 40 min na rychlí návrat suchou nohou. Tempo jsme pořád zvyšovali, ale pohled na vlny přelévající se přes cestu, kterou jsme přišli, nám dával jasně najevo, že buď tu budeme nocovat, což s větrovkou, jedněmi sušenkami, litrem vody a hlavně VYBITOU BATERKOU nechceme!!

 

Tudy vedla naše cesta

Nedá se svítit, boty neboty, jdeme skrz překvapivě silný proud. Cedule tu asi vážně nejsou nadarmo.Přírodní pealing a slaná voda údajně dělá dobře, ale nám tak trošku teče do bot. Je 20:30 UTC, slunko nám sice předvádí všechny barvy západu, ale ještě nemáme vymyšleno, kde budeme dnes nocovat.

 

Trošku mokro
Hlavně neupustit nic do vody
Tou cestou....
Relax

 

Západ slunce u Spurn pointu

 

Prozatím provedeme alespoň očistnou kůrů podle místních podmínek :)

Alespoň je sladká :)

 

 

23:00 UTC

 

Spaní už nevymyslíme, posuneme se co možná nejblíže našemu dalšímu bodu zájmu - Holy Island a přespíme v autě.