00:30

Druhý den naší expedice jsme odstartovali českým ,,kolečkem,, na frekvenci 7.063.50 s OK2MIC, OK1CEL, OK4MD/p, M/OK1BLG/p.

Od nás vysíláno z Yaesu FT-897D připojeno k prutové magnetické anténě, OUT BACK 1899, výkon 60W, při rychlosti 110 km/h, 50 km před Brusselem a všechny jsme Vás slyšeli krásně :)

Děkujeme a těšíme se na ranní pozdravení na 20m o které se budeme pokoušet cca v 8:30 SEČ na frekvenci kolem 14.320.   

Teď už se řítíme směr Dunkirk, kde se v 6:00 SEČ naloďujeme na trajekt.

 

 8:00 UTC

Zdravíme ze severu Londýna.

I přes některé problémy v začátcích jsme stihli trajekt již v 4:00 SEČ a za východu slunce jsme se plavili směrem k bílím skalám Doverským. Někteří členové posádky pospávali v křesílkách a někteří běhali po palubě s foťákem aby jim náhodou nic neuniklo (jsou tu totiž poprvé :) ).

Vyplouváme..
A takhle je to pořád :)
Zaslouženzý odpočinek řidiče

 

Doverské skály
Východ slunce na trajektu

K našemu udivení se nám podařilo projet celní a pasovou v Anglii, aniž by někoho zajímalo, proč vezeme nekolkovaný alkohol a nadměrné množství nafty :)

Momentálně jsme ve fázi doplňování tekutin a kolem 9:30 místního času vyrážíme směr Boston, kde po cestě naladíme 40m (za jízdy bohužel nemůžeme měnit pásmo).

Odpoledne,až k večeru se pokusíme aktivovat GFF 304 Gibraltar point, čas během dne upřesníme.

Tak zatím ahooj, Kristýna, Martin a Daniel.

 

21:00

Ahoj všichni,dříve jsme se nedostali k síti, ale máme dnes za sebou už první oficiální vysílání kdy se nám nakonec podařila aktivace první Anglické GFF (304). Chvílemi to vypadalo, že se nedostaneme přes 22 spojení, ale nakonec se podařilo. (v plánu jich máme ještě několik, tak snad se nám bude dařit i nadále :) )

Návštěvu Gibraltar pointu jsme si celkem užili, protože nám i skvěle vyšlo počasí. Celý den svítilo sluníčko, teplota kolem 20°C a pofukoval příjemný větřík. Opalovací krém jsme samozřejmě díky tomu nevytahovali a tak budeme muset teď večer vytáhnout k lahvím vína také lahvičku Pantenolu :)

Gibraltar point
Aktivováno
Obhlídka okolí
Byli jsme tam
Vysílací stanoviště
Výhled za dunu

Pro dnešek se loučíme, jdeme dospat spánkový deficit, ať se zítra opět můžeme pustit na cesty s mikrofonem v ruce. Ráno napíšeme kam se přesně chystáme a odkud budeme vysílat.

 

Ještě jednu rundu bych si dal, než pojedu dál