Ahoj všichni.

Rok se s rokem sešel a my opět  vyrážíme na další expedici, tentokráte ve složení:

OK1MDX - Martin

OK4MD - Mates

OK3DV - Dan

OK1IKI - Kristýna

Martínek a Lenka

V plánu máme navštívit naše krajany v Banátu. V původním plánu bylo navštívit všechny české vesnice v Rumunském Banátu, následně v Srbském Banátu a zajet se podívat až do Chorvatska, ale díky startovním komplikacím se zapomenutým pasem pro našeho nejmladšího účastníka Martínka jsme rádi, že se dostaneme alespoň do Rumunska a další hranice mimo schengen už riskovat nemůžeme.

Cesta, kterou jsme pravidelně prokládali občerstvovacími pauzami, probáhala celkem hladce. Slovensko, Maďarsko, polykáme za rozřesku a svitu sluníčka kilometry, než dorazíme na Rumunské hranice. Slunko začalo pěkně pařit a fnoty čekajících aut se prodlužovali. Ha, konečně jsme se dostali na řadu, ale bez pasu se přes hranice nedostaneme. Nakonec díky radám celních úředníků se nám vstup do země s přefixem YO podařil přes jiný přechod. 

svačina  zleva OK1MDX, OK4MD, Lenka

 

Ubytování na prvních pár dní máme domluvené u Františka v jeho gotické věži, která se tyčí hned u Dunaje s krásným výhledem na Srbsko - tam se na naší cestě po Banátu určitě nepodíváme, další hranice nebudeme riskovat.

S Františkem je sranda a zjišťujeme, že je i dobrý průvodce a tak s ním vyrážíme do nedaleké jeskyně na výlet. Daník s Matesem mezitím staví vertikály a natahují KV a večer se chystáme na konečně první spojení.

Vedro nás ničí. Na sluníčku se vůbec nedá být, v Dunaji koupání na vlastní nebezpečí a tak hledáme možnosti, jak se ochladit.

Jedna z možností je v koupelně, kde Františkovi neteče teplá voda a nemá ani elektřinu - hurá, pořádně využijeme baterky a elektrocentrálu, druhá možnost v přítoku do Dunaje, jdeme do toho. Není nad ledové osvěžení :)

Večer probíhá osvěžení v nedaleké vesnici Eibenthal v místní krčmě u Medvěda. Točený URSUS nám celkem zachutnal. A po návratu zakončujeme večer u táboráku.